Základný Nepodmienený príjem pre všetkých a ako ho chrániť pred infláciou...

Autor: Monika Pirovits | 10.2.2016 o 7:04 | (upravené 10.2.2016 o 9:17) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  223x

Prečo chcú Švajčiari zakázať tvoriť peniaze súkromným bankám? Čo sa stane keď klesne kúpyschopnosť obyvateľstva?

Základný Nepodmienený príjem musí byť chránený .

Čo je inflácia?

Z Wikipédie :"Inflácia (lat. nadutie, nadúvanie) označuje v národnom hospodárstve všeobecný nárast cien ekonomických statkov, čo má za následok zníženie kúpnej sily peňazí.[1] Inflácia v praxi je prejavom ekonomickej nerovnováhy a znamená, že napríklad za 1 euro sa pri zvýšenej inflácii dá kúpiť menej ako v minulosti, euro má menšiu hodnotu ako predtým, jeho kúpna sila sa znížila.

Prečo sa to deje?

Lebo banky vyrábajú peniaze z ničoho...nie pardón...vyrábajú peniaze z dlhu. Zdá sa to neuveriteľné ale je to tak. Túto mimoriadne výnosnú hru vymysleli finančníci.

 https://youtu.be/ZJ6EWnfdeqQ

Dlh úrok a splatenie. Je to naozaj problém. Lebo peniaze ktoré predstavujú úrok sú neni ani vymyslené a nie sú ani v obehu. Aby sa splatili musí niekto skrachovať. 

Takto to funguje aj kolektívne. Ak si nejaký štát požičia funguje to presne rovnako. Preto je takmer každý štát zadĺžený. Hra sa hrá, ale za chvíľu nebude s kým hrať. Dlh sa v konečnom dôsledku rozráta na občanov v podobe zvýšených cien a vtedy vznikne inflácia.

A kto akumuluje peniaze s úrokov? Ten kto má najviac peňazí. Nemôžeme vyhrať. Bohatí sa stávajú bohatšími a chudobní ešte chudobnejšími. Kedy končí hra? Vtedy keď už neni s kým hrať. Ľudia nemajú kúpnu silu, menej nakupujú, to je prvý signál, utlmuje sa výroba, takže ľudia strácajú prácu zdroje aby mohli nakupovať, vzniká nedostatok, sociálne neistota, cena potravín rastie, ľudia sa búria, zasahuje štát, ľudia sú vyhnaní z krajiny ktorá ich neuživí, alebo zavraždení vo vojne, alebo trpia hladomorom.

Samozrejme aj klimatické podmienky spôsobujú katastrofy v oblasti zvýšenia cien potravín.

Arabská jar. „Tá bola dôsledkom obrovskej neúrody na Prednom Východe počas niekoľkých rokov. Vyvrcholila v roku 2010, keď boli vo svete nadmerné zrážky alebo sucho a ceny pšenice sa zvýšili o 100 percent na globálnom trhu. Všetky arabské krajiny masívne subvencujú ceny potravín vrátane chleba a ich obyvatelia začali byť pod obrovským ekonomickým a sociálnym tlakom“, zdôraznil Bárta.

Prečo chcú Švajčiari zakázať tvoriť peniaze súkromným bankám? Lebo chcú prerozdeliť zisk z úverov medzi obyvateľov. Elektronické peniaze bude tvoriť len ich Národná banka.

 http://www.vyvlastnenie.sk/postreh/a/svajciari-maju-starosti-o-bankovy-system-chcu-presadit-menovu-revoluciu/

Základný Nepodmienený Príjem by mal dostať každí. Trvalo by sa udržal MIER a PROSPERITA, pre všetkých a nie len pre úzku skupinu ľudí ktorí si vymysleli zarábanie ešte aj na úrokoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

KOMENTÁRE

Dankovo pravidlo (kreslí Mandor)

Pozrite si karikatúru denníka SME na piatok.


Už ste čítali?