Základný Nepodmienený príjem, Daň z finančných transakcií, TABU pre médiá.

Autor: Monika Pirovits | 17.2.2016 o 21:42 | (upravené 17.2.2016 o 21:54) Karma článku: 3,46 | Prečítané:  265x

Medzi jedenástimi krajinami, ktoré plánujú zavedenie dane z finančných transakcií, je aj Slovensko. Túto daň podporuje aj Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, Belgicko, Estónsko, Grécko, Portugalsko, Slovinsko a Španielsko. 

Takže na Európskej úrovni sa hovorí o tejto dani takmer 5 rokov.

http://podnikam.webnoviny.sk/dohoda-o-dani-z-financnych-transakcii-je-blizko/

Takisto sa na európskej úrovni hovorí o zavedení Základného Nepodmieneného príjmu. Nedávno prebehla dokonca celoeurópska petícia o zavedení  Základného  Nepodmieneného príjmu.

http://europskenoviny.sk/2014/01/01/obrovska-iniciativa-podpiste-sa-a-eu-parlament-mozno-urci-minimalny-zakladny-prijem-slovaci-si-polepsia/

Bohužiaľ bola neúspešná. Prečo? Médiá mlčali. Tí čo ho ich vlastnia nechcú platiť dane. Obrovské zisky si odvádzajú do daňových rajov. 

Dnes nevládnu politici, vládnu tí čo vlastnia médiá. Oni určujú koho ľudia budú voliť, čo sa ľudia dozvedia a čo nie.

Okrem iného aj utečenecká kríza. Všetci sme sa o nej dozvedeli. Pýtam sa prečo sa vlna nepohla smerom k bohatým štátom Perzského zálivu. Kuvajt, Saudská Arábia, Katar a Spojené arabské emiráty, tak bohaté krajiny. Saudská Arábia nebola nikdy kolonizovaná ústavou je korán a právom šaría. Bohatá krajina ktorá financuje výstavbu mešít v Európe. 

Je dôležité aby sme hovorili o základnom Nepodmienenom príjme. Dá slobodu ľuďom. Je dôležité, aby sme hovorili o Dani z finančných transakcií, ktorá by zdanila najväčšie zisky korporácií. Prerozdelila by zisk, ktorý priniesla vedecko technická revolúcia všetkým a nie len úzkej skupine ľudí. 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?