Základný Nepodmienený Príjem utópia, alebo nevyhnutnosť. Prečo bude práce čoraz menej

Autor: Monika Pirovits | 29.2.2016 o 21:30 | (upravené 1.3.2016 o 22:18) Karma článku: 2,15 | Prečítané:  126x

V predvolebných debatách sa politici predbiehajú v tom, koľko pracovných miest vytvoria. Tak rada by som uverila týmto rozprávkam...

Dnes efektivita práce stúpla v ďaka technike natoľko, že nie je možné aby bol udržateľný počet pracovných miest, ktoré sú dnes. Viac pracovných miest sa zruší ako vytvorí. Prečo?. Technológie sa zdokonaľujú. Do popredia idú nové technológie. Nie, nie je to budúcnosť, čoraz viac sa používajú aj v potravinárskom priemysle, v zdravotníctve..

Nanotechnológie :

https://sk.wikipedia.org/wiki/Nanotechnol%C3%B3gia

3D Tlačiarne:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Trojrozmern%C3%A1_tla%C4%8Diare%C5%88

Budú schopné nahradiť človeka a celé výrobné procesy. Preto je naozaj naivné si myslieť, že máme šancu mať viac pracovných miest na Slovensku či v EU. Myslím že odborníci to vedia, politici to vedia, Treba konečne priznať že tu bude potrebné zaviesť Základný Nepodmienený príjem a rozdeliť zisk z technickej revolúcie medzi všetkých. Jednoduchou daňou z finančných a obchodných transakcií. Finančné inštitúcie, banky, by ju priebežne a automaticky odvádzali do štátneho rozpočtu. Ale tu je ten pes zakopaný. Nechcú sa deliť o zisky. Kto? Niekto konkrétny, ľudia z mäsa a kostí, úzka skupina ľudí ktorá vlastní väčšinu bohatstva , ktorá má kúpenú vládu. Len občania sa im akosi v poslednom čase vymykajú. Čoraz viac z nás hovorí o sociálnej spravodlivosti o sfunkčnení referenda, o tom, aby si ľudia vládli samy. Aby mohli nie len voliť ale aj odvolávať politikov. Ľudia na Slovenku sa začínajú zobúdzať a rozumejú tomu že sa už nemôžu na politikov spoliehať, že opäť sa musí niečo radikálne zmeniť, lebo takto to ďalej  už nejde. Bolo by žiadúce, aby sa zmeny udiali na základe pokroku a rozumnosti. Voľme strany ktoré majú v programe Sfunkčnenie referenda, to je základ, aby nám padli okovy z rúk, aby sme mali funkčný nástroj na zmenu. Aby sme zabránili budúcim sociálnym nepokojom a ešte väčšej chudobe na Slovensku.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Konferencia sľubuje skvalitnenie v intímnom živote Smeru

S faceliftingom to Smer personálne až tak nepreháňa.

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch sa rozhovorila zrejme Zuzana Martináková.


Už ste čítali?