Cieľ... RUSKO...

Autor: Monika Pirovits | 8.4.2016 o 20:48 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  261x

Krajina s obrovským množstvom nerastných surovín ložiská ropy, zemného plynu, čierneho a hnedého uhlia, železných rúd, farebných kovov, apatitov, solí, zlata a diamantov. Rozlohou najväčší štát sveta. 

 Veľká vzdialenosť v rovnobežkovom smere spôsobuje časový rozdiel 10 hodín.  Rieky sú vodnaté a odtekajú z prevažnej časti územia do Severného ľadového oceánu. Úrodné nížiny zaberajú približne polovicu územia. Rusko je  vzhľadom na svoju rozlohu pomerne riedko osídlené.

Analytici sa zaoberajú stratégiou prežitia ľudstva aj o 50 či 100  rokov dopredu.

 

Každý deň počujeme ťaživé správy čo sa to v Európe a na Ukrajine deje. Nikdy tak nebolo. Húfy prisťahovalcov ktorí prichádzajú z Afriky a my nevieme prečo. Prečo je 80 % z nich mužského pohlavia. V podvedomí cítime, že sú to budúci vojaci.  Cítime zápach krvi a výbuchov keď pozeráme videá z Ukrajiny a nerozumieme čo sa tam vlastne stalo a prečo. Pozorujeme teroristické útoky v najväčších mestách tu v Európe. Nerozumieme prečo lídri EU  sú proti vlastným obyvateľom. Nerozumieme postoju Turecka, Izraela ani Saudskej Arábií, akú rolu majú zohrať a čo im bolo sľúbené. Vo vzduchu cítime zradu.

 

Aj Hitler túžil dobiť tak veľké územie ako je Rusko. Čo sa stalo po 2. svetovej vojne? V Nemecku zostalo takmer 300 000 amerických vojakov, ktorí neskôr odišli a teraz sa zase vracajú. Stavajú v Európe základne podporujú radikálov na Ukrajine a tvrdia že je to pre naše dobro, že Rusko predstavuje pre nás hrozbu. Nerozumieme tomu. Cítime sa ohrození a snívajú sa nám ťaživé sny o vojne.

 

Cieľom sú nerastné suroviny. Ale tie nie sú v Európe, nie sú ani na Ukrajine...sú v RUSKU.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?