Jedna dávka, alebo Základný Nepodmienený príjem

Autor: Monika Pirovits | 4.2.2016 o 10:41 | Karma článku: 6,28 | Prečítané:  447x

Prečo by mal každý dostať Základný Nepodmienený príjem? Prečo ťaháme čoraz ťažší voz? Čo sa stane ak sa dvihne cena kukurice na burze?      

Prečo by mal každý dostať základný Nepodmienený príjem?

Lebo ide o ľudskú  dôstojnosť. Človek ktorý je nútený pracovať za každých okolností sa stáva otrokom. 

Kedy ľudia začali hrať túto hru? Kedy sa stali pohonnou hmotou pre stroj vytvorený v čase vedeckotechnickej revolúcie? Stroj na výrobu peňazí pre úzku  skupinu ľudí, ktorí si vymysleli zarábanie ešte aj na úrokoch v bankách? Tak nenápadne si ľudstvo nasadilo chomút. Stalo sa ťažným zvieraťom bojujúcim o prežitie. Na voze je čoraz viac nákladu a ťahať musíme čoraz dlhšiu cestu. Ukazujú nám obrázky zbytočných vecí za ktorými neustále kráčame. Sme unavení aby sme rozmýšľali na tým načo sme tu. Ľudia zabudli že sú súčasťou evolúcie, nemajú čas rozmýšľať lebo musia ťahať čoraz ťažší voz. Ten kto stratí možnosť ťahať voz sa stane nepotrebným. Sociálne vylúčeným. Chamtivci majú zelenú. Hra na burze má krvavé ruky. Niekto sa teší že sa mu podarilo zarobiť keď dvihol cenu kukurice na burze a ani možno netuší že  odsúdil na smrť stotisíce ľudí v treťom svete. 

z Wikipedie Vedecko-technická revolúcia je kvalitatívna zmena, prebiehajúca v systéme vedy a techniky; vyznačuje sa najmä vstupovaním techniky do etapy automatizácie, ktorá predstavuje generálnu orientáciu na uplatňovanie výsledkov vedecko-technickej revolúcie vo výrobe.

Áno, tu nastal ten zlom keď si ľudia konečne mohli vydýchnuť a to čo vyrobilo 50 ľudí zrazu vyrobilo 5. Stačí keď sú zapriahnutí len piati ľudia vo voze. Koľko úspory, koľko zisku. Ale predsa je voz pre piatich čoraz ťažší a cesta dlhšia. To preto lebo sú piati ľudia ochotní pracovať čoraz viac, za menej peňazí, pretože vedia že ďalších 45 sa cíti byť nepotrebnými a sociálne vylúčenými. Chcú ťahať voz, lebo inak sa nedá žiť. Takúto hru hráme a nemôžeme zvíťaziť. V hre víťazí ten kto má viac peňazí. Ak sa nám všetkým nebude páčiť pôjde do Číny, Hongongu vyrobiť lacno veci, ktoré si my draho kúpime, zisk bude mať ešte väčší. Čakajú tam ľudia , pohonná hmota na výrobu peňazí pre úzku skupinu ľudí ktorá ešte zarába aj na úrokoch v bankách.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?