Otvorený list poslancom NRSR, vláde a prezidentovi SR

Autor: Monika Pirovits | 26.11.2016 o 0:00 | (upravené 26.11.2016 o 20:06) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  990x

Mohlo by byť na Slovensku lepšie? Samozrejme by mohlo byť...ale to by sme si museli hovoriť pravdu...aj keď je tvrdá. Na Slovensku dnes pracuje menej ak polovica obyvateľov. Druhá polovica žije v chudobe.  

Tento list bol zostavený z príspevkov a komentárov viacerých občanov SR, prevažne na sociálnych stránkach.

Otvorený list poslancom NRSR, vláde a prezidentovi SR.

Vážení poslanci, vláda a prezident Slovenskej Republiky,

My občania Slovenskej republiky sa na Vás obraciame so žiadosťou o nasledovné:
 

Žiadame dorovnať dávku v hmotnej núdzi do sumy životného minima.
Výška dávky v hmotnej núdzi je dnes u jednotlivca 61,60 € mesačne, u jednotlivca s dieťaťom alebo najviac so 4 deťmi 117,20 € mesačne, u jednotlivca s viac ako 4 deťmi 171,20 € mesačne, u dvojice bez detí 107,10 € mesačne, u dvojice s dieťaťom alebo najviac so 4 deťmi 160,40 € mesačne, u dvojice s viac ako štyrmi deťmi 216,10 € mesačne.
Dúfame že chápete že z týchto peňazí ľudia bez práce doslova hladujú v regiónoch kde nie je práca. Sú sociálne a spoločensky vylúčení. Žiadame aby bola čím skôr dávka upravená podľa životného minima.
Sumy životného minima od 1.7.2016, 198,09 EUR mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu, 138,19 EUR mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu, 90,42 EUR mesačne, ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo o nezaopatrené dieťa.
Čo znamená životné minimum dvojice s jedným nezaopatreným dieťaťom predstavuje sumu 426,70 EUR mesačne (vypočíta sa ako súčet súm 198,09 EUR, 138,19 EUR a 90,42 EUR). Životné minimum dvojice s 2 nezaopatrenými deťmi predstavuje sumu 517,12 EUR mesačne. Životné minimum dvojice s 3 nezaopatrenými deťmi predstavuje sumu 607,54 EUR mesačne. Životné minimum dvojice so 4 nezaopatrenými deťmi predstavuje sumu 697,96 EUR mesačne.

Zároveň žiadame aby sa podpora v nezamestnanosti predĺžila minimálne na 1 rok, a nie pol roka ako je tomu doteraz a aby mal občan nárok poberať podporu v nezamestnanosti vždy, ak ostane občan nezamestnaný a nie ako doteraz, že nárok na podporu vzniká až po odpracovaných 2-3 rokoch . Lebo nie každý má nárok na dávku v hmotnej núdzi a veľa občanov po pol roku zostáva úplne bez príjmu. Takýto občan ostáva len evidovaný, až kým neumrie lebo nemá z čoho prežiť. Nemá z čoho platiť ani inkaso, nájom, nič, nemá na jedlo pre deti, pre seba , nemá na cestovné, nemá na lieky a pod, a takto sa vďaka chorým zákonom kompetentných, ktorí nežijú v realite vlastných nedomyslených zákonov, vytvára slovenská žobrač.

Veľa občanov Slovenska ktorí sú zadlžení, strácajú obydlia a preto žiadame, aby boli prijaté legislatívne zmeny v exekučnom poriadku podľa ktorých:
- Nepostihnuteľná časť príjmu povinného bude 2/3 minimálnej mzdy
- na exekúciu nárokov zo spotrebiteľských úverov nebude vôbec možne nariadiť exekúciu predajom nehnuteľnosti tvoriacej obydlie povinného
- podane trestne oznámenie pre podozrenie z úžery a súvisiacej činnosti bude až do právoplatného rozhodnutia o ňom predstavovať prekážku v začatí, alebo pokračovaní exekučného konania, žiadame zakomponovať do zákona právo na bývanie.

Zároveň žiadame, aby mali všetci dôchodcovia ktorí majú nízke dôchodky nárok na minimálny dôchodok a aby sa tento každoročne valorizoval. Žiadame, aby toto platilo pre všetky druhy dôchodkov /invalidné, čiastočne invalidní, vdovské, vdovecké/ a zároveň aby sa vek na odchod do dôchodku stanovoval tak ako to bolo pred 89 rokom.
Dôchodcovia dnes zvažujú či si majú kúpiť lieky, zaplatiť nájomné, alebo byt a energie. Z dôchodkov ktoré im poskytuje tento štát nemôžu žiť a z mnohých seniorov sa stávajú bezdomovci.

Zároveň žiadame aby sa zvýšil rodičovský príspevok na 288,51 EUR pri jednom dieťati a pri každom ďalšom o 90,42 EUR viac.
Rodiny s malými deťmi sa na Slovensku dostali medzi ohrozené skupiny viac ako to bolo kedykoľvek predtým. Rodičia dnes musia platiť takmer za všetko. V škole poplatok ŠKD, spolufinancujú náklady za Základné školy, doplatky za lieky pre deti, mnohokrát aj za bežné nevyhnutné lieky pre deti antibiotiká a pod.

Žiadame aby boli rodinné prídavky zvýšené tak tak ako sú v susednom Rakúsku Výška rodinných prídavkov v Rakúsku je pre dieťa od narodenia - 105,40 EUR, od 3 rokov - 112,70 EUR, od 10 rokov - 130,90 EUR, od 19 rokov - 152,70 EUR, príplatok pre značne postihnuté dieťa (stupeň postihnutia musí byť min. 50% a dieťa nesmie byť v stave, aby samého seba vedelo uživiť 138,30 EUR. Na Slovensku...výška rodinných prídavkov bez rozdielu veku 23.52 EUR...

Máme za to, že na Slovensku prebieha ekonomická genocída preto Vás dôrazne žiadame, aby ste vyhoveli našim požiadavkám, lebo v opačnom prípade sa budeme musieť brániť.
Občania Slovenskej republiky.
na Slovensku dňa 17.11.2016

Čo z toho vyplýva?.. Po 89. je najhoršia ekonomická situácia práve v dnešných časoch ..."Gratulujeme" poslanci a vláda SR....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?